Bezbariérové přístupy

Naše firma se zabývá zprostředkováním bezbariérových přístupů. Zajistíme Vám bezplatné zaměření nejvhodnějšího zařízení přímo pro Vás!

Na bezbariérové přístupy lze získat i příspěvek od státu! 

Domluvte si s námi bezplatnou a nezávaznou návštěvu přímo u vás doma. Na základě získaných informací vám dokážeme zdarma zajistit projekt bezbariérového řešení. Projekt bude vytvořený na míru vašim požadavkům. Pomůžeme vám s návrhem, vyřízením příspěvku i montáží zařízení.

KONTAKTUJTE NÁS NA TELEFONNÍM ČÍSLE +420 777 785 227                              NEBO POMOCÍ FORMULÁŘE:

Pomůžeme Vám s realizací následujících zařízení:

Schodišťové sedačky

Domácí elektrické schodišťové sedačky a sedačkové výtahy.

Pro starší, nebo tělesně postižené osoby které jsou odkázány na podepření je překonání schodů obtížné. Naštěstí existují schodišťové sedačky.

Toto zařízení je skvělým pomocníkem nejen pro seniory a tělesně postižené osoby, ale také pro vás, kteří o svoje blízké pečujete.

Díky schodišťovým sedačkám se tělesně postižená osoba alespoň částečně stane soběstačnou a nebude muset čekat na pomoc ostatních, pokud bude potřebovat z patra dolů a naopak.

TIP: Nejedná se o řešení pouze na schody - díky kolejnicím se tělesně postižená osoba zvládne pohybovat i po bytě. Praktické ovládání zvládne každý.


Šikmé schodišťové plošiny

Pomoc nejen pro vozíčkáře a tělesně postižené ale například i pro maminky s kočárky při překonání schodů.

Zdolávat schody je někdy obtížné i pro chodící. Tělesně postižení to mají ještě těžší, protože se nemohou pohybovat bez vozíku. Velkou odměnou jsou pro ně místa zpřístupněná díky šikmým schodišťovým plošinám.

Šikmé schodišťové plošiny pro vozíčkáře umožňuji rychlé řešení přístupu na úřady, k lékaři, do bytových domů a jiných veřejných budov.

Schodišťové plošiny pro tělesně postižené jsou navržené tak, aby odpovídaly bezpečnostním pravidlům. Šikmé, vertikální, svislé a další schodišťové plošiny jsou poháněny elektrickým proudem, jejich výkon je od 0,5 do 1,5 kW.

Všechny schodišťové plošiny splňují zákonné požadavky a normy. Při jejich montáži nejsou nutné žádné zásahy do samotné stavby.

TIP: Vodící kolejnice si můžete nechat upravit dle vlastních požadavků a podmínek místa instalace.


Vertikální zdvižné plošiny

Potřebujete se dostat sám nebo s doprovodem pohodlně do patra? Nepotřebujete nutně výtah - existují vertikální zdvižné plošiny.

Možná si řeknete, že zdvižné plošiny jsou to samé jako klasický výtah. Svým principem ano, ale v praxi toto řešení nevyžaduje žádné, nebo minimální přestavby.

Zdvižnou plošinu, nepřesně také nazývanou osobní výtah pro tělesně postižené, je možné postavit jak venkovní, tak interiérovou. Tento typ vertikální zdvižné plošiny je mnohem levnější a rychlejší řešení, které vyžaduje minimum stavebních úprav nebo žádné. Pokud je plošina přístupná z venku budovy, pak když vystoupíte z auta, můžete rovnou nastoupit a nechat se dopravit až do patra svého domu.

Díky dobře vyřešené konstrukci a povrchové úpravě venkovní vertikální plošiny odolají vlivům každého počasí (i náporům větru).


Stropní zvedací systémy

Závěsný vak, koupací vak, nebo toaletní vak - to jsou nepostradatelní pomocníci v životě každé tělesně postižené osoby a osob, které o ně pečují.

Nejčastější situace, kdy využijete stropní zvedací systémy "stropní zvedáky" souvisí s přesunem tělesně postižených, seniorů nebo imobilních osob mezi postelí, záchodem a koupelnou. Těmto situacím se bohužel nelze vyhnout.

Zvažte pořízení stropního zvedacího systému Luna, které může zásadním způsobem zvýšit bezpečí a komfort v životě nejen tělesně postižených, ale například hůře se pohybujících důchodců nebo dlouhodobě nemocných pacientů.


Schodolezy

Chcete být opravdu mobilní, kamkoliv přijedete? Potom vám nepomůže zařízení, které je pevně spojeno s jedním schodištěm nebo patrem. Potřebujete pomůcku mobilní.

Pro tělesně postiženého, kterému spojení s venkovním světem zajištuje jeho vozík je terén plný překážek. Schodolez pro tělesně postižené je mobilní pomůcka, která umožňuje lidem na vozíčku překonat schody a další těžce dostupný terén. Jeho používání je zcela jednoduché a praktické.

Jakmile zdoláte překážku, naložíte schodolez třeba do auta a můžete dál.

Nabízíme v zásadě dvě varianty: pásové schodolezy a schodolezy kolečkové.

Pásový schodolez je vybaven pryžovými pásy a dalším příslušenstvím pro vaši maximální bezpečnost.

Kolečkové schodolezy se hodí především ke zdolávání úzkých nebo točivých schodišť.


Nájezdové rampy

Nájezdové rampy jsou vhodné k překonání těch nejnižších výškových rozdílů.

Nájezdové rampy pro vozíčkáře

Nájezdové rampy pro vozíčkáře jsou dobře vymyšlenou pomůckou pro zdolání přístupu do budov a překonání překážek v exteriérech i interiérech.

Nájezdové rampy pevné nabízejí svoji užitečnost všude tam, kde jsou schody nebo nepřístupný terén pro vozíčkáře, ale také pro maminky s kočárky. Jsou individuálním řešením. Všude je potřebná jiná délka i šířka. Zajištění stran zábradlím nebo praktickými madly. Povrch je upravený zinkováním.

Další praktickou pomůckou jsou nájezdové hliníkové rampy skládací. Přenosné řešení, které využijí vozíčkáři všude tam, kde jsou jako překážka jeden až tři schody nebo jiné výškově menší překážky. Snadno je složíte i rozložíte a přenesete jinam.

TIP: Přenosné rampy o délce dva nebo tři metry máme vždy skladem, připravené k okamžitému dodání.