Temtex Kinesio Tape Classic béžová 5 cm x 5 m

195,00 Kč 285,00 Kč
cena včetně DPH

Kinesiotaping z Jižní Korey TEMTEX Kinesiology tape. Až na 150 - 160% roztažitelný TEMTEX kinesio tape se přikládá na bolestivý sval, nadzvedává pokožku, zmírňuje citlivost vůči bolesti, zvyšuje lymfatickou drenáž. TEMTEX kinesio tape je prodyšný a voděodolný. Nosným materiálem je 100% bavlna, obsahující speciální zdravotnické lepidlo bez přídavku léčiv. TEMTEX kinesio tape Classic je skladný až 2 roky při teplotě 10 - 25° a 40 - 70% vlhkosti.

Kinesiotaping slouží k ovlivnění muskuloskeletární a lymfatické soustavy. Jde o z způsob léčby založený na reparačních procesech, které jsou tělu vlastní. Účinnost se projevuje díky aktivaci nervové a oběhové soustavy.

Protože svaly neslouží zdaleka jen k pohybu těla, ale také se podílí na řízení lymfatického systému, žilního oběhu, apod., může selhání správné svalové funkce vyvolat nejrůznější druhy zdravotních obtíží. Proto kinesiotaping věnuje velkou pozornost významu svalové funkce pro aktivaci tělu vlastních léčebných mechanismů.

Tejpovací pásky byly vyvíjen od roku 1973 japonských chiropraktikem Dr. Kenzo Kasem. Ten zjistil, že elastický tape pomáhá jako externí podpora svlům a dalším přidržuženým tkáním. Dal tak základ zcela novému způsobu léčby svalů, fascií, kloubů, kloubních vazů a šlach, nervů a orgánů.

Z počátku se tejpovací pásky používali zejména mezi ortopedy, chiropraktiky a dalšími lékaři. Novinka se však brzy rozšířila mezi sportovce po celém světě.

JAK FUNGUJÍ TEJPOVACÍ PÁSKY (KINESIOTAPING)

Dojde li k přetížení svalu nadměrnou zátěží, sval není schopen uzdravení a hrozí vznik zánětu. Sval je teplý, ztuhlý a oteklý. Prosto mezi svalem a kůží je nepřirozeně stlačen, což vede k omezení průtoku krve a lymfy v dané oblasti. V takovéto situaci není možné použít klasický pevný tape, určený k fixaci a omezení pohybu. Ten by situaci pouze zhoršíl, zabránil by totiž ještě více proudění krve a lymfy. Naproti tomu Kinesiotape (tejpovací páska) je vyvinuta na zcela jiném základu - dovoluje volný rozsah pohybu a navíc umožňuje tělu se pomocí vlastních léčebných procesů uzdravovat.

Temtex Kinesio tape jsou tejpovací pásky roztažitelné až na 140 - 160% své původní, klidové délky. Jakmile dojde k uvolnění tahu, tape se vrátí zpět, na svůj původní rozměr. To umožňuje kinesio tapu pracovat v souladu s měkkými tkáněmi. Díky elasticitě dojde po aplikaci kinesio tapu v protažení tkání ke zvrásnění tapu a tím i kůže. To je patrné po vrácení segmentu do neutrální pozice. Zvrásněním dojde k nadzvednutí kůže, snížení tlaku, tím ke zlepšení toku lymfy a krve a také redukci bolesti.

DALŠÍ INFORMACE O KINESIO TAPU TEMTEX

  • Je vyroben z vláken 100% bavlny, která ve svém průřezu obsahují elastický polymer zaručující smrštěníkinesiotapu zpět na svou původní délku po uvolnění tahu.
  • Neobsahuje latex, lze ho tedy považovat za hypoalergenní.
  • Již na podkladovém papíru je s 10-15% předpětím.
  • Lze ho napnout na 140-160% klidové délky v podélné ose.
  • Přilnavost zajišťuje termosenzibilní lékařská pryskyřice.
  • Tloušťka a hmotnost je podobná lidské pokožce.
  • Je prodyšný, umožňuje odpařování tělesné vlhkosti.
  • Je voděvzdorný- nalepený kinesio tape nevylučuje běžnou hygienu, ani nošení do bazénu .
  • Umožňuje aplikaci nosit 24 hodin denně, maximálně 5 dní.
  • Umožňuje plný rozsah pohybu narozdíl od klasických fixačních tapů.

KDY SE TEJPOVACÍ PÁSKY NEJČASTĚJI POUŽÍVAJÍ?

Kinesotaping se používá zejména u sportovců a osob vystavených časté či nadměrné fyzické námaze. Můžeme jej použít při: podpoře svalů zkvalitnění a podpoře kontrakce oslabených svalů redukci únavy přetížených svalů snížení možnosti zranění a křečí zvýšení rozsahu pohybu a zmírnění bolesti obnovení toku lymfy a krve snížení tepla a zánětlivých exsudátů ve tkání redukci zánětu a bolesti korekce kloubních problémů centraci kloubu díky normalizaci svalového tonu zlepšení rozsahu pohybu a snížení bolesti