Darkovská jodobromová solanka 950ml

Jedná se o přírodní termální jodobromovou solanku z období třetihor, doprovázející uhelné sloje ve slezské kamenouhelné pánví. Je těžena z hloubky více než 600 metrů, díky tomu je zbavena civilizačního znečištění a není již dále upravována.

Díky svému jedinečnému složení poskytuje účinnou domácí péči při onemocnění angínou, chřipkou, nachlazením, kašlem, rýmou, aftami a ústními mykózami. Nejlepších výsledků dosahujeme při aplikaci solanky při prvních příznacích onemocnění.115,00 Kč 135,00 Kč

Výjimečnost darkovské jodobromové solanky spočívá v jejím obsahu minerálních látek. Má na světě nejvyšší koncentraci jódu a bromu a kromě toho obsahuje celou řadu stopových prvků, jako jsou selen, baryum, bor, hořčík, stroncium, křemík a celou řadu dalších.

Použití:

Inhalace: K tomuto účelu používáme inhalátory a rozprašovače dle návodů výrobce, nebo solanku zahřejeme a inhalujeme páru. Důležité je solný roztok důkladně ohřát, aby vznikl dostatek páry. Potom se stačí naklonit nad hrnec a opatrně páru nasávat nosem. Pozor však na to, aby vás horká pára nespálila. Tímto procesem zvlhčujeme dýchací cesty a působením jodu eliminujeme bakteriální a virovou infekci. Působením bromu dochází ke zklidnění podrážděných sliznic a tlumení kašle.

Kloktání: Je možné buď klasicky kloktat, nebo solanku alespoň nechat pár desítek vteřin v ústech. Následně vyplivněte, ale ústa si rozhodně nevyplachujte. Nechte sůl působit i v prázdných ústech.

Natáhnutí solanky do nosu: Není to příjemné, ale když to vyzkoušíte, tak si můžete být jisti tím, že se vám velmi výrazně uleví. Solanku natáhněte nejprve do jedné a potom zase do druhé nosní dírky. Snažte se to zvládnout, jelikož po chvíli pálení se objeví úleva.

Výše uvedené procedury opakujte 3 - 4 x denně až do úplného vymizení příznaků.

Darkovskou jodobromovou solanku lze používat také preventivně a to pomoci domácích zvlhčovačů vzduchu nebo fontánek. Přínosem je zlepšení komfortu dýchání, obohacení ovzduší jodem, což nahrazuje pobyt u moře, a vede k prevenci u onemocnění dýchacích cest.

Kontraindikace: pokročilé astma, tuberkulóza, krvácivé záněty dýchacích cest, rakovina, hyperfunkce štítné žlázy, alergie na některou ze složek solanky (jod, brom)

Darkovskou jodobromovou solanku lze použít i na obklady při bolestech páteře, kloubů, svalů a šlach

Obsah nejdůležitějších komponentů:

vápník > 800 mg/l hořčík > 400 mg/l brom > 120 mg/l jód > 100 mg/l

Mimo výše uvedených komponentů obsahuje solanka draslík, selen, stroncium, křemík a celou řadu dalších mikroelementů.